Który Bank wybrać?

Który Bank wybrać do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w 2019 roku? Dylemat Kredytobiorcy

Zaplanowałem w krótkim, konkretnym wpisie zawrzeć konkretne ustosunkowanie się do powyższego pytania. W tym celu użyję przykładu moich Klientów, którzy zgłosili się do mnie z potrzebą kredytową. Kupno nieruchomości za 280 tys., z wkładem własnym zbliżonym do minimalnych 10%, czyli kredyt na 30 lat, na kwotę 250 tys. zł.

Sytuacja teoretycznie bardzo prosta – dwa stabilne dochody z umów o pracę od lat u tego samego pracodawcy, brak zobowiązań, dwie osoby, brak dzieci, kiedyś wzięty kredyt na raty i spłacony przed terminem. Idealny profil Klienta dla Banku, czyli praktycznie wszędzie mogli otrzymać Kredyt. Pojawił się dylemat:

Który Bank wybrać? Pytania pomocnicze

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy ustalić priorytety – na czym nam, jako przyszłym klientom Banku zależy:

  • W jakim Banku obecnie mamy konto i czy występuje dla nas jakaś specjalna promocja?
  • Jakie wpływy miesięcznie z umowy o pracę będziemy mogli przekazywać na konto?
  • Czy chcemy skorzystać z dodatkowych produktów Bankowych, np. ubezpieczenie na życie, karta kredytowa?

Pierwsza odpowiedź była prosta – Klienci nie dostali żadnej wyjątkowej oferty w swoim Banku, bo nie zapewniają takich wpływów miesięcznych jak Bank by tego oczekiwał. Udzielając odpowiedzi na drugie pytanie – zapewniają wpływy ok. 2-3 tys. z każdego źródła dochodu i w dalszej perspektywie czasowej, również będą uzyskiwać takie dochody. Co do trzeciego – chcieli uniknąć dodatkowych produktów, ale po dłuższym zastanowieniu wzięli pod uwagę to, że jeżeli mogliby się ubezpieczyć na życie i pozwoli to na niższe oprocentowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozważyć taką ofertę.

Jak wyglądały ich opcje? Krótka prezentacja ofert Bankowych

Wybierając najlepszą dla siebie ofertę, warto zwrócić uwagę na całkowite koszty kredytu. Poniżej pokażę Ci zestawienie Banków według całkowitych kosztów kredytu, które będą do zapłacenia w całym okresie kredytowania:

Moi Klienci byli przekonani, że Alior Bank będzie dla nich najlepszą opcją – skoro tam mają konto i wcześniej kredyt, to powinni dostać najlepsze warunki. Jak widać, według całkowitych kosztów kredytu, Alior Bank nie byłby najlepszym pomysłem.

Podsumowanie

W zestawieniu pokazałem jakie są warunki otrzymania każdej z przedstawianych oferty kredytowej. Pokazuję również to, że najtańsza oferta może nie być dostępna dla Klienta, który nie ma konta w danym Banku, ani innych produktów wymaganych by taki kredyt otrzymać.

Dlatego odpowiedzenie na pytanie: jaka oferta kredytu jest najlepsza? – to nie taka oczywista sprawa.

Na koniec mogę powiedzieć jedno – chcesz dowiedzieć się na jakie warunki możesz liczyć? Jednocześnie nie chcesz przepłacić za kredyt? Skorzystaj z doświadczenia innych.

Powyższy przykład pokazuje, że jeżeli moi Klienci wybraliby Bank „pierwszego kontaktu”, mogliby stracić ponad 50 tys. zł w całym okresie kredytowania. Nie popełnij takiego błędu – skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatną konsultację. Na spotkaniu porównam dla Ciebie wszystkie dostępne oferty.

Poniżej możesz skorzystać z formularza - dzięki niemu szybko się skontaktujesz ze mną w swojej sprawie

Podziel się wiedzą

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin