Kredyt hipoteczny Gdańsk w ING

Kredyt hipoteczny w ING – Prosto z miasta Gdańsk zaglądamy do paszczy “lwa” (charakterystyczne logo ING – przyp.), żeby przyjrzeć się co zawiera oferta, jakie są jej wyróżniki. Przygotowujesz się do brania kredytu hipotecznego? Zastanawiałeś się nad tym Bankiem? Przybliżę Ci najważniejsze informacje – zapraszam, dalej znajdziesz więcej szczegółów. (wpis został przygotowany w oparciu o dane na dzień 27.06.2018).

Na początek trochę statystyk

 

Wyniki (Źródło: PRNews.pl) za I kwartał 2018 roku wyglądają tak:

 • łączna kwota udzielonych kredytów hipotecznych przez Banki to 11.686.142.022,00PLN,
 • Bank ING w tym okresie wypłacił kredyty o wartości łącznej 2.174.000.000,00PLN,
 • ponad 18% całego wolumenu należy do ING, co daje miejsce zaraz po PKO BP S.A. i Pekao S.A.,

wspomnę tylko, że w przypadku ING jest to kwota wyższa o 74.000.000,00PLN w stosunku do kwartału poprzedzającego, gdzie rozkład miejsc pierwszej “trójki” wyglądał identycznie (PKO BP, Pekao, ING).

Skoro prawie 1 na 5 klientów skorzystało z oferty ING, to ważne aby się przyjrzeć dokładniej czego możesz się spodziewać i na co zwrócić uwagę, jeśli należysz to statystycznej grupy, przyszłych kredytobiorców. Nie piszę artykułu sponsorowanego – moim celem jest obiektywne przedstawienie cech charakterystycznych oferty Banku.

Kredyt hipoteczny w ING: Oferta Standard i Opcja “Łatwy start” lub “Lekka rata”

 

W pierwszej kolejności sprawdźmy warunki kredytu hipotecznego bez promocji i bez konieczności posiadania jakichkolwiek dodatkowych produktów:

 • Bank udziela kredytów hipotecznych od 70.000PLN,
 • możesz otrzymać marżę 2,5% (przy opcji oprocentowania zmiennego, czyli ze zmiennym Wiborem-6m),
 • prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego to 1,9%.

Alternatywnie Bank rozróżnia dodatkowe opcje (przy deklaracji otwarcia konta i wpływach min. 2000PLN) w następującej konfiguracji: marża 2,4% i 0% prowizji lub marża 2,1% i brak prowizji.

Oferta Promocyjna (sprawdź jak wygląda obecna promocja – skorzystaj z formularza kontaktowego)

 

Wygląda to zupełnie inaczej niż w wersji standardowej:

 • Bank udziela kredytów hipotecznych od 100.000 PLN,
 • możesz otrzymać marżę 1,65% (przy opcji oprocentowania zmiennego, czyli ze zmiennym Wiborem-6m) w opcji z prowizją 1,65%,
 • lub marżę 1,8% (ze zmiennym oprocentowaniem) w opcji z prowizją 0%.

Co jest wymagane, by skorzystać z promocji? Najpóźniej w dniu podpisania konieczne jest założenie/posiadanie konta (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego), z deklaracją comiesięcznych wpływów min. 2000 PLN oraz przystąpienie do jednego z ubezpieczeń na życie i jego utrzymywanie przynajmniej przez 3 lata od podpisania umowy. Warunki promocyjne dotyczą (co również istotne) tylko celu mieszkaniowego kredytu – więcej szczegółów, m.in. zakresu wyłączeń promocji znajdziesz na stronie Banku ING (www.ingbank.pl-przyp.). Dostępny jest także kalkulator, który przybliży Ci ratę docelowego kredytu hipotecznego.

Dla osób budujących dom energooszczędny lub pasywny, Bank też postanowił przygotować coś specjalnego (oferta promocyjna – skontaktuj się ze mną i sprawdź czy nadal obowiązuje):

 
 • podobnie dotyczy to kwot od 100.000PLN,
 • marża 1,75%
 • prowizja 0%.
Kredyt hipoteczny Gdańsk Trójmiasto w ING

Stała stopa oprocentowania kredytu hipotecznego – 5 pierwszych lat

 

Słowem należy też wspomnieć o tym, że Bank umożliwia wzięcie kredytu hipotecznego ze stałą stopą oprocentowania – czyli niezależnie od tego, jak będzie zachowywał się Wibor, Twoja rata się nie zmieni. Jakie warunki występują w takiej opcji?

 • Oferta standardowa (1,9% prowizja i brak dodatkowych produktów): oprocentowanie 4,68%,
 • Oferta “łatwy start”(0% prowizji i konto+wpływy): oprocentowanie 4,58%,
 • Oferta “lekka rata” (1,9% prowizji i konto+wpływy): oprocentowanie 4,28%,
 • Promocja do 08.07.2018 (czyli wymóg ubezpieczenia i konto+wpływy) – pierwszy wariant 0% prowizji: 3,98%; drugi wariant prowizja 1,65%: 3,83%,
 • Promocja do 30.09.2018, budowy domu pasywnego/energooszczędnego: prowizja 0%, oprocentowanie 3,93%.

Co po okresie 5 lat? Będziesz mógł przejść na opcję oprocentowania zmiennego lub kontynuowania kolejnego 5-letniego okresu. Jakie będą warunki na kolejny okres? Dowiesz się o tym bliżej tego momentu – Bank poda w swojej ofercie aktualną wartość oprocentowania.

Elementy wspólne, niezależne od parametrów cenowych

 

Kredyt z celem mieszkaniowym tylko z wkładem własnym 20% (80% ceny transakcji), a konsolidacyjny i dowolny do 80% wartości wyceny. Kwoty maksymalne to 1,5 mln PLN. Wiek wnioskodawcy 18-70 lat. Maksymalny okres kredytowania 35 lat (25 w przypadku pożyczki hipotecznej). Do zdolności kredytowej nie są liczone diety/delegacje, ani też dochody z powołania/mianowania. Dostępne są raty równe oraz malejące.

Jeżeli chcesz porównać inne oferty Banków, sprawdzić zdolność kredytową i zweryfikować, czy też możesz skorzystać z tej oferty – napisz do mnie lub zadzwoń, chętnie pomogę. Pomaga w mieście Gdańsk, Trójmieście, ale także dojeżdżam do Warszawy i w każdej miejsce w Polsce 🙂

Podziel się wiedzą

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin