Kredyt hipoteczny Trójmiasto i Gdańsk

Kredyt hipoteczny Trójmiasto, Gdańsk i okolice – jak Twój Ekspert Finansowy może pomóc?

Kredyt hipoteczny Trójmiasto …

 

Przyszedł czas, aby jasno wskazać na co z mojej strony możesz liczyć. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie o zdolność kredytową oraz jakie będą raty kredytu hipotecznego, koniecznym jest przeanalizowanie dokładnie Twojej sytuacji. Jaką rolę odgrywa Ekspert Finansowy w całym procesie? Przede wszystkim odpowiem na wszystkie Twoje pytania, pomogę w przygotowaniu do procesu wnioskowania o kredyt hipoteczny, zawalczę z Tobą o najlepszy kredyt hipoteczny spełniający postawione przez Ciebie oczekiwania. Jestem z Gdańska, ale kredyt hipoteczny pomogę uzyskać osobą z Trójmiasta i okolic.

To wszystko bez dodatkowego kosztu z Twojej strony – o tym szczegółowo informuję na pierwszym spotkaniu w formularzu informacyjnym, który potwierdza jakość i transparentność mojej pracy. Ale zanim się spotkamy, przedstawię Ci kilka praktycznych wskazówek dotyczących pierwszego kroku, który jest przed Tobą.

Jak przygotować się zanim będę ubiegać się o kredyt hipoteczny?

 

Najważniejszym zagadnieniem, o który warto zadbać to czas na uzyskanie kredytu hipotecznego. W umowie przedwstępnej zakupu nieruchomości, strony transakcji określają termin na otrzymanie kredytu. Optymalnym okresem jest 1,5-2 miesiące. W przypadku kiedy dopiero rozpoczynamy kompletowanie dokumentacji do kredytu hipotecznego, warto przedłużyć ten czas o dodatkowe 2 tygodnie. Krótsze okresy mogą generować dodatkowe ryzyko związane z niepowodzeniem transakcji oraz przysporzyć dodatkowych nerwów i zbędnego stresu.

Nieodłączną częścią sprawdzenia zdolności kredytowej jest przyjrzenie się posiadanym obecnie zobowiązaniom. Karty kredytowe, limity w rachunkach, posiadane kredyty – ich występowanie ma wpływ na określaną przez Bank kwotę kredytu. Klienci bardzo często zapominają o dawno otwartej karcie kredytowej, o poręczonych kredytach, które w akcie dobrej woli i chęci pomocy, podpisywali w imieniu najbliższych. Czy też o limitach w koncie, bo jak to sami zauważają: “przecież nigdy nie korzystałem z tej opcji, nie schodziłem na minus… to chyba się wtedy nie liczy?” Jednak rzeczywistość okazuje się bardziej bezwzględna, co przekłada się na kolejne trudności związane z uzyskaniem oczekiwanej kwoty kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny Gdańsk i Trójmiasto Karta Kredytowa

Czy są jakieś rozwiązania na przypadki braku odpowiedniego przygotowania?

Oczywiście, zawsze są rozwiązania. Jednak na niektóre z nich potrzeba czasu. Zamykanie karty kredytowej nie odbywa się „z dnia na dzień”. W limitach w rachunku (tzw. debetach) czy kartach kredytowych występują tzw. okresy wypowiedzenia – zazwyczaj 30 dni (w przypadku karty może to być jeszcze dłużej, bo okres wypowiedzenia liczony jest po 1 pełnym okresie rozliczeniowym bez płacenia kartą). Dlatego tak istotne jest przypomnienie sobie o wszystkich produktach bankowych, jakie kiedykolwiek podpisywaliśmy, aby wykluczyć niepożądane niespodzianki. Poza zobowiązaniami, które są własnością wnioskującego, również cykliczne lub jednorazowe spłaty, wykonywane w imieniu osób bliskich czy robiąc przysługę znajomym, mogą zostać przyporządkowane do wnioskującego o kredyt hipoteczny. Najprościej mówiąc, tego rodzaju spłat zobowiązań nie należy wykonywać, a jeżeli już miało to miejsce – lepiej dołączyć oświadczenie do wykonanej transakcji.

“A co się stanie jeżeli zmienię pracodawcę przed złożeniem wniosku?”

Część z moich Klientów, przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny zmienia miejsca pracy i/lub wysokość wynagrodzenia. Banki bywają bardzo wyczulone na takie sytuacje. Stabilność zatrudnienia jest kryterium, którym większość z kredytodawców się kieruję, podejmując decyzję o przyznaniu kredytu. Kilka tygodni temu, taka sytuacja utrudniła realizację zakupu nieruchomości mojemu Klientowi. Skutkiem tego, była konieczność opóźnienia transakcji. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki komfort. Znam przypadki, gdy z tego powodu niektórzy tracili pieniądze, które wpłacili tytułem zadatku.

Powyższe przykłady potwierdzają – korzystanie z pomocy kompetentnej i doświadczonej osoby, która zadba o wszystko, pozwoli na to, że proces uzyskania kredytu hipotecznego, przebiegnie sprawnie i bez problemów.

Chcesz sprawdzić swoją sytuację, zapraszam do kontaktu. Odpowiadam na pytania mailowe i służę kontaktem telefonicznym.

Zapraszam do korzystania z formularza kontaktowego

Podziel się wiedzą

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin