Podziel się wiedzą z innymi.

Zawsze z podziwem obserwuję osoby, które z największą starannością przygotowują się do swojego kredytu. Odwiedzają wszystkie placówki bankowe, sprawdzają wszystkie informacje w internecie. Korzystają z porównywarek, porad rodziny czy znajomych. Czytają każdy akapit wszystkich otrzymanych dokumentów, bo mają z tyłu głowy słowa, że "zanim podpiszesz - wszystko przeczytaj!"

(kliknij tytuł wpisu, żeby rozwinąć)

Absolutnie nie neguję powyższej postawy, wręcz popieram! Jednak z własnej perspektywy stwierdzam, że to nie wystarczy. Powód jest błahy. Posłużę się w tym celu porównaniem, również w oparciu o własne doświadczenia.

Kupując samochód (a robiłem to kilkukrotnie w ostatnich latach) większość chcę wybrać taki, który będzie odpowiadał potrzebom. Marek samochodów, modeli jest całe mnóstwo i nie zawsze można zrealizować wszystkie potrzeby kupując docelowe auto. Czasami wiążę się to z koniecznością rezygnacji i wybrania opcji bardziej wpisującej się w oczekiwania.

Najczęściej (zwłaszcza używane auto) sprawdzamy, testujemy, korzystamy z pomocy eksperta czy innego znajomego mechanika/blacharza - bo wiadomo nikt nie chce dołożyć więcej niż było przewidziane w budżecie. Przyjmijmy, że przeczytałeś wszystkie informacje o wybranym modelu, opinie na forach, spytałeś znajomych, rodzinę. Jedziesz sprawdzić auto z ogłoszenia - od razu Ci się podoba, "nic nie stuka, nie puka", właściciel też wydaje się sympatyczny, nawet spuścił z ceny. Kupujesz, bo przecież wszytko sprawdziłeś i wszystko wiesz. Po miesiącu okazuje się, że jednak nie wszystko było jak należy i czekają Cię kolejne wydatki.

Podobnie jest z kredytem. Możesz pozornie "wszystko" znaleźć w internecie, pojawić się w Bankach, sprawdzić ich oferty itd. Ale potem gdy okaże się, że jednak były jakieś kwestie, których mogłeś uniknąć, a kosztowały więcej niż się spodziewałeś, możesz już tylko powiedzieć do "lustra": czemu nie skorzystałem z pomocy, kogoś kto się zna?

Niech każdy z nas będzie specjalistą w swoim fachu. Sprawdzenie ofert i umów kredytowych pozostaw ekspertom - doświadczonym i polecanym. Osobiście polecam swoje usługi, bo wiem, że zrobię to jak należy. Nie mniej jeżeli nie jesteś związany na co dzień z rynkiem kredytów i finansów - pytaj znajomych i szukaj osoby, która pokaże Ci dostępne opcje oraz "zdiagnozuje" czy oferta, nad którą się zastanawiasz, jest dla Ciebie najwłaściwsza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#poradyodznajomych #wybierzeksperta #polecanyspecjalista #kredyty #kredytowanie #finansowanie #ekspertfinansowy #nie #doradcafinansowy #szukajspecjalisty #dlaczegoniewarto #twojepieniadze #twojewybory