Podziel się wiedzą z innymi.

Jeśli zastanawiałeś się za co wykończyć nieruchomość, którą kupujesz od dewelopera - odpowiedź brzmi: z kredytu.

(kliknij tytuł wpisu, żeby rozwinąć)

Właśnie tak - część Banków wymaga przedstawienia własnego wkładu na wartość 10% transakcji. Natomiast wymóg ten dotyczy również sytuacji - kupno nieruchomości i jej wykończenie z kredytu.

Jak to należy liczyć i ile jest tego wkładu?

Odpowiem na przykładzie: mieszkanie kupujesz za 200 000 zł i potrzebujesz je wykończyć za 50 000 zł. Ile w takim razie musisz przedstawić wkładu? Min. 25 000 zł. Możemy przyjąć, że Bank będzie mógł wziąć pod uwagę wartość zabezpieczenia kredytu równą cenie transakcji plus kwotę przeznaczoną na wykończenie, ponieważ po wykonaniu prac zwiększy się jej wartość rynkowa.

! może się teoretycznie zdarzyć, że Bank przyjmie niższą wycenę nieruchomości natomiast jest to wyjątek potwierdzający regułę

Co do zasady można liczyć na otrzymanie środków w kwocie odpowiadającej założeniu 1 000 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej. Ale są też Banki akceptujące niższą wartość, np. 700 zł. Środki na ten cel możesz przeznaczyć na zakup materiałów oraz wykonanie prac - udokumentowaniem sposobu wykorzystania kredytu będzie kosztorys i późniejsza dokumentacja zdjęciowa. Do którego Banku złożyć wnioski, żeby otrzymać kwotę odpowiadającą potrzebom? Jak wypełnić formularz kosztorysu?

Zapraszam do kontaktu - z przyjemnością odpowiem na powyższe i pozostałe Twoje pytania.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

#nieruchomosc #nakredyt #wykonczeniezkredytu #kredythipoteczny #rynekpierwotny #zakupzrynkupierwotnego #mieszkanieoddewelopera #ekspertfinansowy #najlepszy